Для тепла
у Вашій
оселі

Потрібна консультація?
Багато клієнтів нашої компанії ставлять запитання: «чи вигідно встановлювати теплолічильник?» Всі споживачі теплової енергії, опалення і гарячої води до появи теплолічильників розраховувалися за встановленими розрахунковим навантаженням або квадратурі приміщення перед теплоенерго організаціями. За результатами опитування клієнтів, які встановили теплолічильники, було виявлено, що економія при установці лічильника теплової енергії іноді доходить до 70%, але найчастіше це 30-40% від витрат на оплату теплової енергії, опалення і гарячої води. Так що висновок один - вигідно! Оформити заявку

Теплолічильник - це вигідно?
Що потрібно знати перед установкою теплового лічильника?
Що таке лічильник тепла?
Зростаюча вартість теплової енергії викликає інтерес у населення щодо обліку тепла та установки теплолічильників. Мешканці розуміють, що їм вигідно розраховуватися з тепловими мережами не по розрахунковим або договірним величинам, а на основі фактичних даних з лічильника теплової енергії. Отже, що ж таке теплолічильник і з чого він складається?


Лічильник тепла - це комплект приладів, які враховують спожиту теплову енергію та теплоносій в системах водяного і парового теплопостачання, а також їх параметри. Лічильник тепла квартирний - це пристрій, призначений для обліку споживання тепла системою опалення квартири. Тепловий лічильник на систему опалення може бути встановлений лише в квартирах з окремим введенням теплоносія і горизонтальною розводкою трубопроводів. У системах опалення з вертикальною розводкою, при якій через одну квартиру проходить кілька стояків - теплові лічильники не встановлюються.
Як працює тепловий лічильник?
Тепловий лічильник монтується або в що подає, або в зворотний трубопровід системи опалення. Принцип вимірювання теплової енергії будується на тому, що при проходженні через батареї в квартирі, гаряча вода (теплоносій) остигає, віддаючи тепло повітрю в квартирі, а лічильник тепла вимірюючи кількість минулого теплоносія і «втрачену» їм температуру, обчислює кількість спожитої теплової енергії. Отже, це більш просте тлумачення роботи лічильника теплової енергії. Якщо ж більш заглибитися в цей процес, то ось що він собою являє: принцип роботи лічильника теплової енергії заснований на обчисленні кількості теплоти з використанням даних отриманих від приєднаних датчиків витрати і температури. Кількість тепла, яка споживається системою опалення, визначається як добуток витрати теплоносія пройшов через систему опалення і різниці температур на вході і виході з неї.

Q=с*m*(t1-t2), Gkal

m - маса теплоносія,

с - питома теплоємність теплоносія (води 4,187 kДж / кг * С °),

t1, t2- температури теплоносія на вході в систему і на виході з неї відповідно, С °.

Тому, для визначення кількості теплоти обчислювачеві необхідні величини витрати і різниці температур в системі опалення. Дані про витрату передаються на обчислювач від датчика витрати, дані про температури, передаються від двох датчиків температури, один з яких, встановлюється в подає трубопровід системи опалення, а другий в зворотний.

Обчислювач лічильника теплової енергії на основі отриманих даних визначають спожите кількість тепла і заносить ці дані в архів. Дані від спожитої теплової енергії відображаються на екран, або можуть бути зняті за допомогою стандартного оптичного інтерфейсу. Теплосчетчик працює на літієвих батареях, термін служби яких становить 7-10 років. Після повної розрядки, батарейки змінюються і лічильник продовжує працювати.
У чому різниця між типами теплових лічильників?
В даному розділі хотілося б розглянути відмінності трьох найбільш поширених типів лічильників тепла - механічного, ультразвукового і електромагнітного. Самою основною відмінністю цих теплолічильників є спосіб вимірювання об'єму теплоносія.

Ультразвукові теплолічильники. Принцип роботи полягає в зміні часу проходження ультразвукового сигналу від джерела до приймача сигналів, яке залежить від швидкості потоку рідини. Основний принцип роботи будь-якого з них полягає приблизно в наступному: на трубі один навпроти одного встановлюються випромінювач і приймач ультразвукового сигналу. Випромінювач посилає сигнал крізь потік рідини, а приймач через деякий час отримує його. Час затримки сигналу між моментами його випромінювання і прийому прямо пропорційно швидкості потоку рідини в трубі: воно вимірюється і по його величині обчислюється витрата рідини в трубопроводі.

Ультразвуковий теплолічильник - прилад обліку теплової енергії на базі ультразвукового витратоміра, відрізняється незначним гідравлічним опором і відмінно вимірює витрата чистого теплоносія. У разі протікання сильно забрудненого теплоносія, або появи повітряних бульбашок в потоці, теплолічильники з ультразвуковими витратомірами визначають спожите тепло з істотною похибкою. Крім того, ультразвукові датчики витрати лічильників тепла чутливі до відкладень накипу на внутрішніх поверхнях витратомірного ділянки.

Механічні теплолічильники. Принцип роботи механічного лічильника теплової енергії складається з перетворення поступального руху потоку води в обертальний рух вимірює частини. У наш час це найбільш вигідний в фінансовому плані теплолічильник.
Механічний теплолічилтьник - прилад обліку теплової енергії на базі механічного витратоміра, відрізняється невисокою вартістю, відносно високим гідравлічним опором і наявністю рухомих частин в витратомірного участе. Перед механічними перетворювачами витрати обов'язкова установка сітчастого фільтра грубої очистки. Прилади обліку з механічними витратомірами монтуються в будь-якому положенні, тоді як ультразвукові витратоміри не рекомендується встановлювати при потоці теплоносія зверху вниз.

Ще один з видів теплолічильників - електромагнітні теплолічильники. Принцип дії електромагнітного витратоміра заснований на здатності вимірюваної рідини порушувати електричний струм при її русі в магнітному полі, тобто в електромагнітних теплолічильниках використовується явище електромагнітної індукції, що дозволяє зв'язати середню швидкість, а отже і об'ємний витрата електропровідної рідини, з напруженістю поля в ньому і різницею потенціалів, що виникають на діаметрально розташованих електродів.

Електромагнітні теплолічильники виробляють обчислення теплової енергії та теплової потужності на основі даних про об'ємної витрати і обсязі теплоносія, температур на прямому і зворотному трубопроводі з урахуванням зміни теплоємності теплоносія при зміні різниці температур на вході і виході. Оскільки при цьому виникають малі величини струму, то електромагнітні теплолічильники дуже чутливі до якості монтажу, умов експлуатації. Недостатньо якісне з'єднання проводів, поява додаткових опорів в з'єднаннях, наявність домішок у воді, особливо сполук заліза, різко збільшують похибка показань приладів. Проте, можна сказати, що електромагнітні теплолічильники мають достатню метрологічну стабільність і можуть успішно застосовуватися, як в одноканальних, так і в двоканальних теплових системах.

Як платити за лічильником тепла?
Знімати показання з квартирного лічильника тепла можна візуально, складність полягає лише в тому, що теплолічильники на табло индицируют багато інформації і слід уважно ознайомитися з інструкцією по експлуатації, в якій виробник написав, як правильно подивитися потрібну вам інформацію. Теплова енергія на різних типах лічильників тепла може відтворюватись в різних фізичних величинах: в ГДж (гігоджоуль), в ГКал (гігокалорій), мВт (меговат), і кВт / год. (Кловат / год). Рахунок на оплату теплової енергії «виставляють» згідно з тарифами, як правило в ГКЛ, відповідно слід знати систему перекладу одиниць. Слід пам'ятати, що власник квартири зобов'язаний оплачувати утримання спільного майна житлового багатоквартирного будинку. Тобто оплачувати доведеться не тільки ту кількість теплової енергії, яке спожито в квартирі, але і відповідну частину енергії, яка була витрачена на опалення під'їзду, ліфтового холу, підвалу - загальних приміщень багатоквартирного будинку. Цей додатковий платіж розраховується відповідно до «Правил Надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води и водовідведення», згідно «Методики розрахунку кількості теплоти, спожітої на опалення Місць Загальна Користування багатоквартірніх будинків, та визначення плати за їх опалення» і виглядає це приблизно наступним чином:

на вводі у багатоквартирний будинок стоїть загальдомовий лічильник тепла, за показаннями якого будинок повинен платити теплових мереж за спожите тепло. Складаються показання квартирних теплолічильників, а різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями загальнобудинкового лічильника розподіляється між квартирами пропорційно площі квартир, це найідеальніший спосіб розподілу. Ну, а якщо не у всіх встановлені теплолічильники тога розрахунок проводиться згідно «Рекомендації относительно! Застосування Методики розрахунку кількості теплоти, спожітої на опалення Місць Загальна Користування багатоквартірніх будинків та визначення плати за їх опалення».
Як економити?
Існує помилкова думка, що встановивши теплолічильники можна економити. Економія звичайно присутня, просто за рахунок того, що Ви будете платити за спожите саме Вашою квартирою тепло. Але для більшого ефекту радимо встановити терморегулятори (тобто термоголовки) на приладах опалення.

Якщо регулятори вже стоять на радіаторах, то встановіть їх в таке становище, при якому батареї будуть прогрівати приміщення до комфортної температури, а йдучи на роботу або їдучи на тривалий термін просто прикручуєте їх на пару поділок. При цьому важливо пам'ятати, що теплолічильник повинен давати хоча б мінімальні показання за поточний місяць, тому повністю перекривати радіатори не бажано.

Як встановити, з чого почати?
Крок 1.
З чого почати? Після того, як було прийнято рішення про встановлення квартирного лічильника теплової енергії, Вам необхідно звернутися із заявою в Вашу експлуатує організацію, яка видасть документ - технічні умови. Ці відомості необхідні для складання проектної документації вузла обліку тепла і правильного підбору його комплектації. Залежно від правил роботи конкретної експлуатуючої організації, технічні умови можуть бути підготовлені безкоштовно або за певну плату. Звернутися в експлуатує організацію можуть тільки безпосередньо мешканці.

Крок 2.
Вибір підрядника. Даний етап вимагає залучення фахівців з проектно-монтажних організацій. При виборі компанії слід керуватися рекомендаціями, ступенем популярності і надійності компанії, а також звертати увагу на те, щоб обраний підрядник мав відповідну ліцензію на дані роботи і можливість надати повний комплекс послуг - підготовку проекту, його погодження, монтаж вузла обліку тепла, а також його гарантійне та сервісне обслуговування.


Крок 3.
Вибір обладнання та розробка проекту. При виборі лічильника теплової енергії мешканці можуть, як повністю довіритися обслуговуючої організації, так і взяти активну участь. Фахівці радять робити вибір на користь імпортного обладнання. Після вибору приладу, розробляється робочий проект, який і буде служити фактичним і законним дозволом на установку лічильника теплової енергії.

Важливо пам'ятати, що більш компетентними в цьому питанні є все ж фахівці!

Крок 4. Узгодження проекту. Для того, щоб теплосчетчик був прийнятий на комерційний облік, проект вузла обліку повинен бути схвалений експлуатуючою організацією. Ці турботи бере на себе підрядник. Терміни розгляду проекту зазвичай укладаються в тиждень, але терміни можуть змінюватися. На узгодженому робочому проекті ставиться печатка. Це означає, що можна закуповувати необхідне обладнання і приступати до монтажу.

Крок 5.
Монтаж і введення в експлуатацію. Монтаж вузла обліку тепла, як правило, здійснюється за один день. Після установки лічильника теплової енергії мешканцеві видається відповідна документація: узгоджені проекти; акти введення в експлуатацію; паспорт на теплолічильник. Від власника квартири буде потрібно тільки взяти весь цей перелік документів і піти в експлуатує організацію для того, щоб укласти з ними додаткову угоду до існуючого договору про надання комунальних послуг.
Дякуємо за те, що відвідали нашу сторінку!
Бажаємо тепла та затишку Вашій оселі!